Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos mokiniai dalyvavo nacionaliniame Česlovo Kudabos geografijos konkurse

  • Paskelbta: 2025-04-02
  • Kategorija: Konkursai

Kovo 29 d. progimnazijos trys 6–8 klasių mokiniai dalyvavo nacionaliniame Česlovo Kudabos geografijos konkurse, kurį organizuoja Lietuvos geografų draugija ir Vilniaus universiteto Geomokslų institutas. Šis prestižinis renginys kasmet suburia geografijos entuziastus iš visos Lietuvos, suteikdamas jiems galimybę išbandyti  žinias bei įgūdžius atliekant įvairias geografines užduotis. XIV-ajame konkurse dalyvavo virš 800 mokinių iš  respublikos mokyklų.

Mokiniai nuosekliai ruošėsi konkursui – jie aktyviai konsultavosi su geografijos mokytoja, gilino žinias apie gamtinius, ekonominius ir socialinius procesus pasaulyje bei mokėsi analizuoti geografinius duomenis ir žemėlapius. Dalyvavimas šiame konkurse Miglei Š. (6b kl.), Viltei J. (7a kl.) ir Dovydui L. (8b kl.) ne tik leido įtvirtinti įgytas žinias, bet ir suteikė neįkainojamos patirties bei motyvacijos toliau domėtis geografija.

Atvykusius į universitetą ir užsiregistravusius mokinius bei juos lydinčius mokytojus organizatoriai pakvietė į susitikimus su mokslininkais, knygų leidėjais, pasiūlė praturtinti žinias  edukacijose, parodose bei paskaitose. Pažintis su Geologijos muziejaus eksponatais dalyvaujant edukacijoje „Ką rasime Geologijos muziejuje“ (E. Rudnickaitė), geografijos bakalauro bei magistro studentų baigiamųjų darbų parengtais ekspoziciniais žemėlapiais, teritorijų planavimo brėžiniais bei galimybė dalyvauti kitose paskaitose „Kur ir kaip geografai naudoja Žemės stebėjimo palydovus“ (L. Jukna),  „Ar tikslios orų prognozės“ (G. Stankūnavičius) aktyvino mokinių žingeidumą ir klausimų – atsakymų diskusiją.

Konkurso atidarymo šventė vyko Geomokslų instituto vidiniame kiemelyje. Vėliau organizuotos 2 valandų mokinių veiklos, kurios buvo susietos ir su kūrybine užduotimi – sukurti emblemą „Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025“ (šie eskizai bus panaudoti kitų metų konkurso atvirukams – padalomasis prisiminimas renginio dalyviams). Kol mokiniai atliko įvairias konkurso užduotis, mokytojai galėjo dalyvauti  VU Didžioje Auloje paskaitose „Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025: tvarumas – mada ar būtinybė?“ (A. Nikitin) ir „Laivyba Neryje ir Nemuno vidurupyje: leisti ar drausti?“ (doc. dr. Laurynas Jukna).

Mokinių įspūdžiai po konkurso buvo itin pozityvūs – jie džiaugėsi galimybe išbandyti save, susipažinti su bendraminčiais ir iš arčiau pajusti geografijos mokslo svarbą. Dabar visi su nekantrumu laukia rezultatų, kurie bus paskelbti gegužės mėnesį.

Džiaugiamės mokinių iniciatyva ir entuziazmu dalyvaujant šiame konkurse bei linkime jiems sėkmės!

Nuotraukos:
Vaiva Buivydienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas